İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Konut Kredisi Veren Bankalar 2021

Konut Kredisi Veren Bankalar 2021

Konut Kredisi Veren Bankalar 2021

Son günlerde ekonomik anlamda zor günler geçiren vatandaşlar, konut kredisi veren bankalar 2021 konusunu sıkça araştırmaya başlamıştır. Ev sahibi olmak isteyen pek çok kişi bankaların sunmuş olduğu konut kredisini çekerek, ev alma imkanına sahip olabilmektedir. Bu yazımızda uygun oranlarla konut kredisi veren bankalara değineceğiz.

Özellikle pandemi döneminde en çok ihtiyaç duyulan krediler, konut sahibi olmak isteyen kişiler tarafından sıkça çekilmektedir. Düşük faize sahip olan kredi imkanlarıyla ev sahibi olmak isteyenler ise araştırmalarını sürdürmektedir. İsteyenlere özel fırsatlar sağlayabilen devlet (kamu) bankaları, konut kredileriyle 1 yılı geri ödemesiz 15 yıla varan vade imkanlarıyla finansman sağlayabiliyordu. Geçtiğimiz aylarda yapılan düzenlemeyle 1 yıllık geri ödeme şartı tamamıyla kaldırıldı, ancak vade süresi aynı şekilde sürüyor.

Konut Kredisi Faiz Oranları

  • Ziraat Bankası: %1,37

  • Vakıfbank: %1,34

  • Akbank: %1,38

  • Halkbank: %1,38

  • Yapı Kredi: %1,39

  • Ziraat Katılım: %1,41

  • İş Bankası: %1,41

  • Garanti BBVA: %1,46

  • Kuveyt Türk: %1,54

Konut Kredisi Nasıl Hesaplanır?

Konut kredisi hesaplaması yapılabilmesi için her şeyden önce çekilmek istenen kredi tutarına ve ne kadar sürede geri ödeneceğine karar verilmelidir. Vade belirleyebilmek için öncelikli olarak ödeyebileceğiniz taksit tutarları belirlenmelidir. Bunun için de öncelikli olarak aylık sabit giderler ve gelirler belirlenmelidir. Aylık giderlerden kalan tutarınızı, ortalama aylık taksitleriniz olarak belirleyerek buna göre bir vade belirleyebilirsiniz. Çekmek istediğiniz kredi tutarı ve vade belirlendikten sonra kredi hesaplama işlemi yaparak bankaların kredi tekliflerine göz atabilirsiniz.

Bankaların faiz oranları değişiklik gösterdiğinden dolayı ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı ve toplam tutar her banka için farklılık gösterecektir. Konut kredisi hesaplama araçları sayesinde bankaların güncel olan konut kredisi faiz oranlarından hesap yapabilir ve faiz oranı, aylık taksit gibi ücretlere ulaşabilirsiniz. Bunun için internette bulunan konut kredisi hesaplama araçlarını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Konut kredisinin çekilmesi için belgelenebilir gelir ve üç aydır devam eden bir sigortanızın olması gerektiğini belirtelim. Bunun yanı sıra kredi notunuz da bankanın kredi vermek için belirlemiş olduğu aralığın içerisinde olmalıdır. Bu sayede, kredinizi alabilir ve yeni evinize göz atabilirsiniz.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir